KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344242
*
nr 934 4242
Oljemålning
Oidentifierad konstnär, Porträtt, signerad, 94x78
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:25:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 10:54:43
1
500 kr
12/1 17:40:55
2
150 kr
12/1 17:40:55
1
200 kr (Budbetjänt)
12/1 17:41:22
2
400 kr
12/1 17:41:23
1
450 kr (Budbetjänt)
12/1 17:41:50
2
700 kr
12/1 18:02:45
1
800 kr
12/1 18:11:45
3
900 kr
12/1 18:13:15
1
1.000 kr
12/1 18:16:57
3
1.100 kr
12/1 18:20:44
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4242
Oljemålning
Oidentifierad konstnär, Porträtt, signerad, 94x78
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 10:54:43 | 1 | 500 kr |
12/1 17:40:55 | 2 | 150 kr |
12/1 17:40:55 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/1 17:41:22 | 2 | 400 kr |
12/1 17:41:23 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
12/1 17:41:50 | 2 | 700 kr |
12/1 18:02:45 | 1 | 800 kr |
12/1 18:11:45 | 3 | 900 kr |
12/1 18:13:15 | 1 | 1.000 kr |
12/1 18:16:57 | 3 | 1.100 kr |
12/1 18:20:44 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48